Mojito / Mohito z rumem James Cook

Dzisiaj wspomnienie minionego urlopu. W tym roku byłem nad naszym polskim morzem bałtyckim, a dokładnie w Łebie. Pogoda nam dopisywała. No i raz postanowiłem zagasić pragnienie bardzo dobrym drinkiem Mohito. Kruszony lód w drinku daje wspaniałe ukojenie w takie ciepłe dni. Dziś przedstawiam wersję mohito z rumem. Zapraszam i polecam.   


Składniki:

  • rum - 40 ml,
  • połówka limonki - pokrojona w plasterki,
  • mięta - 5-6 liści,
  • cukier brązowy - 2 łyżeczki,
  • woda gazowana w moim przypadku sprite,
  • kruszony lód, ale mogą też być kostki ludu

 

Opis przyrządzania:

Na początku trzeba przygotować kruszony lód. Czyli kostki lodu zmiksować blenderem i ponownie zamrozić. Przed przygotowaniem drinków polecam rum i sprite włożyć do zamrażarki na 15-30 minut zależy ile go mamy. 

Do szklanki dajemy 2 łyżki brązowego cukru oraz pokrojoną limonkę i wszystko dobrze ugniatamy. Teraz dodajemy liście mięty i delikatnie dociskamy do dna, aby mięta puściła sok. Można też mocno rozbić miętę razem z limonką. Kolejny krok to wlanie rumu i dodanie kruszonego lodu. Dlaczego kruszonego, ponieważ po ponownym włożeniu rozbitego lodu do zamrożenia wszystko się zbije w całość, i teraz trzeba będzie ponownie go rozkruszyć. Lodu napełniamy do pełna i potem zalewamy wszystko sprite-m. Rurką do drinka mieszamy i drink gotowy do picia. 


 Tak wiem, klasyczny mohito powinien być przezroczysty. Ja nie korzystałem z białego rumu i dodaje brązowego cukru więc drink jest zabarwiony. Doradzam bardzo świeżą mięte, ja lubię jej dość dużo, więc dla mnie liczba liści jest większa. Polecam.
Komentarze