Smażona i pieczona pierś z kaczki z sosem żurawinowym

Zobacz jak przygotowuję pierś z kaczki. Pierwsze co robię gdy wyciągnę pierś z lodówki to myję i usuwam resztę piórek. Kacze piersi nacinam w kostkę, tak aby nie uszkodzić mięsa. Potem zostawiam na około 15 minut. Mięso wtedy osiągnie odpowiednią temperaturę.

Kolejny krok to przyprawienie piersi pieprzem i solą. Następnie kładziemy piersi skórą do dołu na zimnej patelni. Patelnie nagrzewamy pomału, aż tłuszcz zacznie wyciekać ze skóry. Po osiągnięciu gotowania się tłuszczu smażymy około 10-15 minut w zależności od wielkości piersi. W międzyczasie należy włączyć piekarnik na 200 stopni, chyba że wolimy jeść kaczkę na krwisto wtedy pieczenie nie będzie konieczne.

Teraz odwracamy i obsmażamy z drugiej strony przez około 3-4 minuty. Jak widać skórka jest ładnie wysmażona i chrupiąca. Ona dodaje pysznego smaku piersi z kaczki.
W naczyniu żaroodpornym pieczemy w piekarniku około 8 minut.Po wyjęciu z piekarnika odczekamy 3 minuty i kroimy na kawałki. Nasza kaczka jest podana z sałatką z kapusty kiszonej oraz z puree ziemniaczanym. Polecam również podawać z sosem żurawinowym. 

Komentarze